Naše služby
-
malování bytů, pokojů, domů, hal, hotelů, schodišť, skladů, kanceláří (vcelku i po částech), dětských pokojů, sanačních omítek, zdiva, strukturních tapet, tapet ze skelných vláken, sádrokartonů aj.
-
malby tuzemskými i zahraničními materiály
-
malby klasické, disperzní, dekorační, speciální, omyvatelné, protiplísňové
-
barevné řešení dle vzorkovnic, až 5000 odstínů
-
mýchání světlých odstínů u zákazníka
-
broušení nových omítek
-
sestěhování a nastěhování nábytku a jeho přikrytí
-
zakrytí podlah
-
úklid po malování, mytí oken, světel, radiátorů, dveří, zárubní, obkladů, mytí pevných podlah aj.
Co radí odborník v oboru malování bytů.
Architektura přistupuje k barvám z jiného hlediska. Tak jako psychologie rozeznává barvy pozitivní a negativní, architektura nikoliv. Volba barevnosti interiérů se odvíjí od individuality člověka. Přestože architekt podléhá módním trendům, ne vždy se jimi může řídít při malování bytů a pokojů. Je totiž důležité, aby respektoval člověka a jeho denní potřeby a ten se ve svém domově cítil pohodlně a přirozeně. I přes nejrůznější extravagantní kombinace barev a materiálů, které vyrábí převážně Itálie, volí většina lidí klidný, ne zcela moderní styl. Je nutné brát v potaz také velikost prostoru, protože právě barevnými kombinacemi se může prostor výrazně změnit. Tmavé barevné tóny dokáží velký prostor učinit útulnějším, světlejší barva pomůže malý prostor zvětšit.
Malování bytů - jeho trendy v současné době
Dnešní módní trendy při malování bytů používají světlé pastelové barvy a inklinují spíše ke konzervativismu. Zpestřit lze jen určité plochy nebo části interiéru – malujeme je úplně jinou, sytou barvou. Například v kuchyni. Zde například dominuje barva dřeva, proto je vhodné některé části kuchyňské linky natřít sytě modrou nebo žlutou. Pokud má místnost vymalovanou jednu stěnu odlišnou barvou než ostatní, pokoj velmi změní svou atmosféru. Přestane být fádním a získá na zajímavosti. Neexistuje jednoznačná cesta barevného řešení malování pokojů. Proto je těžké mluvit o tom, co je dnes nejoblíbenější. Každý architekt vnese do problému svůj vlastní styl.
Působení barev při malování bytů podle feng - shui
Feng-shui se dnes stává stále oblíbenější metodou, s jejíž pomocí můžeme rozhodnout volbu barev při malování bytů, pokojů, domů či kanceláří tak, aby byly prostory v souladu s přírodními prvky a uživateli přinášely klid, odpočinek, užitek, také vitalitu, energii a inspiraci. Barva je vibrace. Každá barva vibruje jinou frekvencí, každá barva jinak odráží či pohlcuje světlo. Barvy vnímáme nejen zrakem, ale i naše pokožka je schopna reagovat na energetické vyzařování barev. Barvy nás mohou ovlivnit jak vědomě, tak i podvědomě. Ovlivní naše emoce, ale někdy i náš zdravotní stav. Barvy jsou tedy důležitým prvkem v našem okolí. Barevnou kombinací při malování pokojů dodáváme jednotlivým místnostem emocionální zabarvení. Volba barevných odstínů by měla být vždy podřízena našemu vlastnímu vkusu, protože jen tak se můžeme cítit příjemně. Je dobré si zjistit, které barvy budou v různých místnostech prospěšné, či naopak nevhodné. K volbě některých barev je potřeba odvahy a zkušeností, proto je někdy lepší za sebe nechat rozhodnout odborníka. Mnohdy neobvyklá kombinace barev udiví svým kladným účinkem, zatímco naše osvědčené odstíny zklamou, jsou fádní a nudné. Barvy máme teplé a studené. Mezi teplé patří červená, oranžová, žlutá či hnědá. Studené jsou modrá, zelená a bílá. Volba barvy při malování pokoje by měla být závislá na osvětlení přirozeném i umělém. Místnosti s okny na sever budou působit chladněji a smutně s malbou pokoje volenou do odstínů tmavých či studených. Zde volíme teplé, světlé, pastelové barvy a strop raději bílý, protože bílá nejlépe odráží světlo a teplo. Z takto vymalového pokoje bude veselé a útulné útočiště. Depresivně na člověka působí stejnobarevné stěny, stropy nebo podlaha. To pravé pro malování pokoje s velkými okny na jih je použití tmavších a sytějších tónů. Učení feng-shui přiřazuje barvy pěti přírodním prvkům a rovnováha v místnosti se utváří působením těchto prvků vzájemně na sebe. Jsou to: země, voda, oheň, dřevo, kov. Prvky se podporují nebo oslabují.